دزدگیر

دانستنی های دزدگیر SG8 سایلکس

دزدگیر سایلکس sg8

دزدگیر سایلکس SG8 یکی از دزدگیرهای پرفروش ایران و محصول شرکت صنایع الکتریک سایلکس است که به دلیل قیمت اقتصادی و قابلیت های کاربردی پیشرفته از زمان عرضه به بازار با استقبال زیادی رو به رو شد. دزدگیر SG8 نمونه ی ارتقاء یافته مدل های پیشین خود یعنی SG7 و SG7+ است که امکانات کاربردی تری نسبت به نسل های پیشین در آن قرار گرفته است. در صورتی که با دزدگیر اماکن آشنایی ندارید پیشنهاد می شود این مقاله را تا انتها دنبال کنید:

دزدگیر اماکن چیست؟

دزدگیر اماکن وسیله ای است که با استفاده از سنسورهای متصل به آن که در محل های گوناگون یک محیط نصب شده اند می تواند هرگونه حرکات مشکوک و سرقت، خطر آتش سوزی و خطر دستکاری سیستم توسط سارقین را به صورت های گوناگونی از جمله تماس تلفنی، پیامک و… به فرد یا افراد از پیش تعریف شده اطلاع دهد. همچنین می تواند به وسیله آژیر اعلام خطر و علائم هشدار دهنده، سرقت را به صورت عمومی اعلام و سبب بازدارندگی و فرار شخص سارق شود. امروزه با گسترش تکنولوژی در حوزه های گوناگون دزدگیرها نیز از این قاعده مستثنا نشده اند و به امکانات بروز و مهمی مجهز شده اند.

دزدگیر سایلکس SG8

مانیتور تابا مدل 1043 در جعبه

دزدگیر سایلکس SG8 جدیدترین دزدگیر ارائه شده توسط شرکت صنایع الکتریک سایلکس (Silex) است. این دزدگیر اماکن دارای یک درگاه ورودی نصب سیمکارت است که امکان تماس با خطوط ثابت و سیار و ارسال پیامک به زبان های فارسی و انگلیسی را در هنگام تشخیص خطر دارد. به لطف وجود حافظه داخلی در این دزدگیر امکان ثبت 10 مخاطب در این پنل فراهم است که امکان تماس و ارسال پیامک به کلیه مخاطبینی که توسط ادمین در این دزدگیر ثبت می شود وجود دارد. دزدگیر SG8 به جهت اتصال سنسورهای مختلف حرکتی از 5 زون پشتیبانی می کند که با توجه به اعلام شرکت سازنده می توان برای هر یک از این زون ها 8 حالت مختلف تعریف نمود. سیستم هشدار و بازدارنده ی این دزدگیر از نوع صوتی است و امکان تغییر خروجی آن به دو خروجی یک و دو وجود دارد.

اپلیکیشن دزدگیر SG8

آیفون تصویری 4.3 اینچ تابا1043i نصب شده بر روی دیوار

برخی از ویژگی های این دزدگیر قابلیت فعال و غیر فعال سازی به وسیله ارسال یک پیامک توسط ادمین ها را دارد. به عنوان مثال امکان تعریف و حذف مدیران توسط مدیر یک دستگاه از طریق SMS  از قابلیت های دزدگیر SG8 می باشد اما کنترل دزدگیر SG8 به همین عنوان محدود نیست و خوشبختانه اپلیکیشن اختصاصی سایلکس می تواند در فضایی ساده امکانات بسیار زیادی را به کاربر ارائه دهد. بر اساس اعلام شرکت سازنده اپلیکیشن ارائه شده قابلیت اجرا بر روی دو سیستم عامل اندروید و IOS را دارد که متاسفانه نسخه ios امکانات محدود تری نسبت به نسخه اندروید دارد. برخی از امکانات ارائه شده در این اپلیکیشن عبارتند از:

  • امکان تعریف نام برای مدیران، مخاطبین آلارم، زون، ریموت، سنسور بی‌سیم و رله‌های کنترلی توسط اپلیکیشن
  • امکان تعریف و حذف مدیران توسط مدیر یک
  • فعال و غیر فعالسازی آلارم
  • مشاهده آخرین تغییرات ایجاد شده توسط ادمین ها

منوی تست دزدگیر سایلکس

یکی از قابلیت های کاربردی ارائه شده در این محصول وجود یک منو تحت عنوان “منوی تست” می باشد. منوی تست پنل دزدگیر SG8 سایلکس به مدیر سیستم این امکان را می دهد تا به راحتی از عملکرد قسمت های مختلف دستگاه اطمینان حاصل کند و اتصال سنسورها و تجهیزات مرتبط به دستگاه را مورد بررسی قرار دهد. عواملی که می توان به وسیله این منو بررسی نمود عبارتند از:

  • آزمایش عملکرد ارسال و دریافت پیام کوتاه
  • آزمایش عملکرد تماس های صوتی از طریق سیمکارت و خط ثابت
  • آزمایش عملکرد ریموت های کنترل متصل به دزدگیر
  • تست اتصال و عملکرد بلندگو و آژیرهای خطر متصل به دزدگیر
  • آزمایش و بررسی زون ها از طریق تحریک سنسورهای متصل
  • تست و بررسی سنسورهای بی سیم متصل و وضعیت باطری دستگاه

تفاوت دزدگیر SG8 با SG7

همانطورکه در ابتدای این مقاله به آن اشاره کردیم دزدگیر SG8 یک نمونه کامل تر و بروز شده از مدل قبلی خود یعنیSG7 است. قابلیت های اضافه شده به این دزدگیر شامل امکان تعیین نام برای زون ها، ریموت ها، سنسور های بی سیم و رله خروجی توسط اپلیکیشن ارائه شده، تعریف و حذف مخاطبین آلارم توسط مدیران به وسیله پیام کوتاه و اپلیکیشن، اضافه شدن ۵ گزارش جدید به گزارشات که عبارتند از اعلام قطع شدن بلندگو، استفاده از فیوز AUX که عملکرد قطع و وصل بودن ارتباط خط تلفن ثابت را شامل می شود، اعلام توقف آلارم و تغییر وضعیت رله خروجی، افزایش خروجی اسپیکر به ۲خروجی (اسپیکر 1 و اسپیکر 2) به صورت مستقل و از حفاظت خروجی های آلارم ها از ویژگی هایی هستند که نسبت به مدل قبلی به این دزدگیر اضافه شده اند.

قیمت دزدگیر سایلکس SG8

با توجه به امکاناتی نظیر ارسال پیام کوتاه، کنترل دزدگیر به وسیله اپلیکیشن، امکان تعریف کاربر، ارائه 5 زون و اتصال بلندگو و… خرید دزدگیر سایلکس SG8 با رنج قیمت 2 تا 3 میلیون تومان بسیار منطقی به نظر می آید. مشابه این دزدگیر در بازار با برند های خارجی و با امکاناتی مشابه ضمن داشتن قیمتی گران تر فاقد خدمات پس از فروش شرکت توزیع کننده هستند که داشتن خدمات پس از فروش محصولات ایرانی نیز خود یک مزیت محسوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *